HAKKIMDA

Doktor Mehmet Subaşı

Prof.Dr. Mehmet Subaşı


         1967 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te, Tıp eğitimini ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1990 yılında tamamladı. Mecburi hizmetini Giresun’da yaptıktan sonra S.B. Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinden 1997 yılında uzman doktor oldu. Aynı yıl Dicle Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak başladı ve  2002 yılında doçent doktor oldu. 1997 yılında başlamış olduğu Dicle Üniversitesi’nden 2006 yılında ayrılarak Gaziantep Üniversitesi’nde göreve başladı.  2007 yılında Profesör oldu. Aynı Üniversite’de öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

          Dr. Subaşı, 2007-2009 yılları arası Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği yönetim kurulu üyeliği, 2009-2011 yılları arası genel başkan yardımcılığı, Çocuk Ortopedisi Derneği kurucu genel başkanlığı görevlerinde bulundu. 2013-2015 yılları arasında TOTBİD Ortopedik Travma Şubesi  başkanlığını yaptı. Halen Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD)  genel başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

         Yurt içi ve yurt dışı birçok mesleki dergilerde yayımlanmış makaleleri, kitap bölüm çevirileri ve bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Türk Ortopedi Derneği’nin değişik kongre ve kurslarında çok sayıda konuşma ve eğiticilikleri bulunmaktadır.